Nováčci

Co skauting dětem nabízí?

Skauting není jen kroužek, do kterého dítě přijde, pobude tam dvě hodiny a zase odejde. Skauting je propojení života v  přírodě, učení se hrou, přátelství a sebezdokonalování se ve všech možných oblastech a úrovních života. Ve skautu holky učíme, že na světě nejsou samy a učí se fungovat v různorodém dětském kolektivu.P1050175

Když děti vyrostou, mají možnost převzít zodpovědnost nejen za sebe, ale i za mladší a na pozicích rádkyň se učí plánovat, vést program, ale taky zodpovídat za úkoly, které si na sebe vezmou. Tyto dovednosti pak uplatní nejen v soukromém, ale často i v pracovním životě.

Skauting není jen hrou na život. Dětem i mladým lidem přináší zážitky, zkušenosti a přátelství, která často přetrvají i po odchodu z oddílu.

Co děláme?

Základem činnosti jsou družinové schůzky, které probíhají každý týden v naší klubovně na Mozolkách 52. Na družinovkách se schází kolem deseti dětí přibližně stejného věku, společně hrají hry a učí se nové věci. Družiny vedou starší skautky – družinové rádkyně. Ty pro děti připravují program a informují je o oddílových akcích. Přibližně jednou za šest týdnů je místo družinových schůzek oddílová schůzka, na které se setkává selý oddíl. Družiny podnikají na začátku a na konci školního roku družinové výpravy nebo družinové výlety.

P1050352Jednou až dvakrát do měsíce se koná i další akce většího rozsahu. Z jednodenních akcí pořádáme například výlety do přírody i do zajímavých měst, občas vyrážíme za kulturou do divadla, planetária či muzea nebo podnikáme zajímavé rukodělky, vaříme či pomáháme druhým. Vícedenní výpravy se konají asi pětkrát do roka, většinou o prázdninách.

Vrcholem naší každoroční činnosti je letní tábor, kdy jedeme na dva týdny do přírody, bydlíme ve stanech a staráme se samy o sebe bez vymožeností moderní civilizace.

Účast na všech akcích je dobrovolná, ale na letní tábor bereme pouze ty děti, které se zúčastnily minimálně jedné vícedenní akce v průběhu školního roku. Potřebujeme účastnice tábora trochu znát a vědět, že tento typ akce zvládnou. Pokud o dítěti nic nevíme, je pro nás těžké odhadovat, jak na něj budou podmínky tábora působit.

Kdo může skautovat?

Skautovat může kdokoliv, kdo má o skauting zájem. Nezáleží jestli jste malí, velcí, tlustí, tencí nebo máte zrzavé či blond vlasy. Skauting je pro všechny!

Náš oddíl přijímá členky ve věku od 5 do 15 let, starší po dohodě s oddílovým vedením.

Na kolik to skautování vyjde?

Roční registrační poplatek je asi 500kč, platí se vždy v lednu a únoru. Tento poplatek zahrnuje například pojištění, náklady na provoz kluboven, časopisy a další věci nutné k chodu Junáka.

Kromě ročního poplatku vybírají družiny příspěvek na svoji činnost, který se pohybuje okolo 100kč za rok. Z těchto pěnez jsou nakupovány například odměny či pití na družinové schůzky.

Cena jednotlivých akcí je různá podle délky a místa kam jedeme. většinou se nám daří se vejít do 400kč za víkendovou výpravu.

Cena letního dvoutýdenního tábora byla v tomto roce 2 600kč.

Dalšími náklady jsou investice do vybavení, které se ale dají dělat postupně. Na výpravy dítě potřebuje dobré boty, spacák, karimatku a velký batoh. Na výlety stačí malý batůžek, může být i školní.

Časem je vhodné dítěti pořídit i skautský kroj.

Podrobnější informace naleznete v sekci vybavení


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/